X Przegląd Teatralny "Najlepsi we wspólnym działaniu"

.

26 maja 2012 roku, już po raz dziesiąty, tym razem w Zespole Szkół w Mołtajnach odbył się Międzygminny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Najlepsi we wspólnym działaniu”. Organizatorami tej teatralnej inicjatywy są BIO Barciany oraz ZS W Mołtajnach.

W tym roku jury w składzie: Katarzyna Enerlich, Joanna Ładosz, Roksana Małek, Rafał Chlewiński wyróżniło nie tylko najciekawsze spektakle, ale również aktorów za najlepszą rolę żeńską i męską oraz grupy za oprawę muzyczną, najlepsze kostiumy i scenografię.
I miejsce w konkursie zajęła „Pantonima” z Gimnazjum Gminnego w Karolewie, a aktor tej grupy Konrad Hensz otrzymał wyróżnienie za najlepszą rolę męską.
II miejsce przypadło w udziale zespołowi "Bajarze z ZS z Barcian za spektakl "Nie ma tego złego", oraz wyróżnienie za najlepszą rolę aktorską dla Patryka Zborowskiego i najlepszą rolę żeńską dla Marty Nowickiej.
III miejsce wywalczyły "Wesołki" z ZS w Mołtajnach za spektakl "Magiczna podróż dookoła świata" i otrzymały również wyróżnienie za oprawę muzyczną.
IV miejsce - "Timor" z Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach.
V miejsce - "Be-Ton” z Drogosz za spektakl "Law, law, law".
VI miejsce - "POWSINOGA z ZS w Windzie - zespół otrzymał również wyróżnienia za scenografię i kostiumy.

Najmłodszym aktorem tej edycji jest Bartosz Opaliński z oddziału zerowego ZS w Barcianach.

"Tegoroczny przegląd udowodnił, że młodzież z małych ojczyzn wciąż entuzjastycznie podchodzi do odkrywania tajemnicy Melpomeny. Zainteresowanie teatrem oraz nawiązywanie do współczesności to dowód na to, że sztuka teatralna jest wciąż doskonałą formą przekazu emocji"- mówi Katarzyna Enerlich.

Organizatorzy składają ogromne podziękowania dla gospodarzy tej imprezy oraz dla sponsorów - bez których to przedsięwzięcie nie mogłoby się wydarzyć.
Sponsorzy: Agro-Fundusz Mazury, Logos Kętrzyn, Bank Spółdzielczy w Reszlu oddział w Barcianach, Rolnyvik Barciany, Daxstone -"Dachy na każdą kieszeń", GOK Barciany.

Ewelina Kopyczyńska